Slide toggle

دستگاه دزدگیر برس brees b400
– مجهز به داشتن 4 زون با قابلیت کار با سنسور لرزشی به صورت NC

– مجهز به داشتن 4 حافظه به صورت چشمک زن برای هر زون

– مجهز به داشتن حافظه صوتی به صورت بیزر

– مجهز به داشتن یک زون به صورت NO ( ترمینال  M1 )

– مجهز به داشتن مدار 24 ساعته به صورت NC

– مجهز به داشتن مدار آژیر اضطراری (پدال اضطراری9 به صورت NO (ترمینال M2)

– مجهز به مدار تشخیص برق شهر یا باتری به صورت Led چشمک زن و ثابت

– مجهز به مدار کم کردن جریان مصرفی باتری در هنگام قطع برق شهر

– مجهز به مدار تنظیم بلندی صدای بوق در بلندگوهای اصلی به وسیله پتانسیومتر T در هنگام روشن و خاموش کردن دستگاه بریس به وسیله ریموت کنترل

– مجهز به مدار تغییر صدای بوق بلندگوها در هنگام استفاده از مدار FULLSET یا PARTSET

– مجهز به مدار SP چک جهت تست بلندگوها مدار خروجی آژیر به صورت Led چشمک زن

– دارا بودن دو خروجی +AUX و +10 ولت ( برای استفاده چشمها)

– امکان استفاده از مدار تایمر به صورت ورود و خروج در صورت نیاز

– امکان استفاده از یک زون تاخیری (Zone4) در صورت نیاز به وسیله جامپر J1

– قابلیت استفاده از شوک سنسور الکترونیکی

– قابلیت استفاده از زنگ داخلی به صورت تک زنگ یا دائم روی هر زون انتخابی

– قابلیت تغییر صدای آژیر به وسیله جامپرهای J6,J3

– قابلیت انتخاب حالت FULLSET یا PARTSET به وسیله ریموت کنترل

– قابلیت استفاده از دو مدار PARSET برای یک محل دو واحدی به وسیله ریموت کنترل

– قابلیت استفاده از بیزر داخلی و قطع بلندگوهای خارجی بوسیله ریموت کنترل در صورت نیاز

– داشتن کلید چک باتری جهت تست باتری

– کارکرد با ولتاژ برق شهر بین 180 تا 240 ولت

untit1245led

دستگاه مرکزی B400 شامل دو سری مدار می باشد .آشنایی با سیستم دستگاه بریس B400

مدارهایی که با روشن کردن ریموت کنترل یا کلید آلفا مسلح می شوند . شامل مدار 4 زون و مدار NO (ترمینال M1) که پس از تحریک شدن با ریموت کنترل خاموش می شوند .

مدارهایی که دائما مسلح هستند ، شامل مدار 24 ساعته و مدار NO (ترمینال M2) که پس از تحریک شدن با فشارشاسی RESET روی دستگاه دزدگیر بریس خاموش می شوند .

نحوه کار دستگاه بریس

با فشار دکمه روشن روی ریموت ، سیستم مسلح شده و هر زون آماده کار می باشند (FULLZONE) در این موقع صدای یک بوق از بلندگو شنیده خواهد شد.

نکته : اگر از سوییچ آلفا استفاده شده و آن در وضعیت خاموش باشد ، صدای بوق از بلندگو شنیده نمی شود و همچنان سیستم در وضعیت خاموش باقی می ماند .

با فشار دکمه خاموش روی ریموت ، این سیستم اعلام سرقت به حالت غیر فعال رفته و صدای بوق متفاوت از صدای اول شنیده خواهد شد . (شدت صدای بوق در بلندگو به وسیله پتانسیومتر T واقع در روی برد اصلی قابل تنظیم می باشد .)

با فشار دکمه سوم ریموت ، سیستم به حالت PARTZONE رفته و صدای یک بوق متفاوت از صدای اول شنیده خواهد شد ; در این موقع باید سیم سفید رنگ که در زیر ترمینال زونها قرار دارد را داخل ترمینال زون مورد نظر که می خواهیم از مدار حذف گردد قرار دهیم . اگر بخواهیم بیشتر از یک زون را ار مدار حذف کنیم باید سیم سفید رنگ را با دایود به ترمینال زونهای مورد نظر وصل کنیم .

photo_2016-12-28_10-06-00با فشار دکمه چهارم ( در صورتی که ریموت کنترل سه کلیدی باشد ، کلید سوم ) ریموت کنترل می توان دو موقعیت کاری به وسیله جامپر J5 بر حسب نیاز ایجاد کرد . اگر جامپر  J5 در موقعیت E باشد با فشار دکمه ریموت ، سیستم به حالت آژیر اضطراری رفته و با فشار دکمه خاموش قطع می شود . اگر J5 در حالت B باشد ، با تحریک شدن سیستم ، آژیرهای بیرون خاموش مانده و فقط بیزر داخلی به صورت مقطع سوت می زند و همچنین Led سبز رنگ شماره زون تحریک شده زا به صورت چشمک زن نشان می دهد . برای قطع سوت و خاموش کردن Led سبز رنگ باید شاسی RESET روی دستگاه دزگیر بریس را یک لحظه فشار داد . ( همچنین جامپر J7 در وضعیت 2 قرار داشته باشد. )

کارکرد شاسی های دستگاه بریس(B400)

روی صفحه دستگاه سه شاسی واقع شده است .

شاسی چک باتری : با فشار دادن و نگه داشتن این شاسی به مدت چند ثانیه باید Led چک باتری روشن بماند . اگر در این زمان نور Led کم و یا خاموش شد ، باتری دشارزر یا خراب است .

شاسی CHIME (زنگ داخلی) : با فشار دادن این شاسی زنگ داخلی دستگاه دزدگیر بریس روشن و با فشار شاسی RESET خاموش گردد .

شاسی  RESET : از این شاسی در پنج مرحله استفاده می شود :

– اگر دستگاه از طریق مدار 24 ساعته تحریک شده باشد ، با فشار شاسی RESET قطع خواهد شد ( دراین حالت باید از اول وصل شده و بعد شاسی را فشار دهیم . )

– اگر دستگاه از طریق مدار اضطراری (پدال اضطراری (ترمینال M2)) تحریک شود ، با فشار شاسی RESET قطع می شود .

– اگر دستگاه بریس از طریق زونها تحریک شود و Led حافظه شروع به چشمک زدن کند ، برای پاک کردن حافظه باید این شاسی را فشار داد .

– اگر این دستگاه اعلام سرقت تحریک شود و بیزر شروع به سوت زدن کند ، برای خاموش کردن بیزر باید این شاسی را فشار داد .

– برای خاموش کردن زنگ داخلی نیز باید این شاسی را فشار داد .

زنگ داخلی (CHEME)

با فشار دادن شاسی CHEME روی دستگاه دزدگیر بریس ، زنگ داخلی روشن شده وبا تحریک هر یک از زونها به صدا در می آید . در این حالت اگر جامپر J4 در حالت وصل باشد ، صدای زنگ داخلی تا هنگامی که یکی از زونها باز باشد ، به صورت دائم و اگر J4 قطع باشد فقط به صورت یک دینگ دانگ شنیده خواهد شد . جلو ترمینال زونها 4 دایود با شماره های یک تا چهار مشخص شده که با قطع هر یک از آنها زنگ داخلی از آن زون جدا شده و دیگر با تحریک آن زون صدا نخواهد کرد . با فشار دادن شاسی  RESET زنگ داخلی خاموش می شود .

شناسایی ترمینهای دستگاه

ترمینال ALFA : این ترمینال محل وصل سوئیچ آلفا در صورت نیاز می باشد . اگر از سوئیچ آلفا استفاده نشد ، باید این دو ترمینال به هم وصل باشند.

ترمینال T : برای تحریک تلفن کننده با تریگر منفی در نظر گرفته شده و از این محل نباید برای تحریک رله استفاده کرد .

ترمینال M1 : برای تحریک شاسی به صورت NO در نظر گرفته شده است . هر موقع که سیستم به وسیله ریموت کنترل یا سوئیچ آلفا مسلح شود ، این مدار آماده کار می باشد . همچنین از این محل برای تحریک شوک سنسور می توان استفاده کرد .

photo_2016-12-28_10-05-50ترمینال M2  : همیشه مسلح بوده و می توان از این محل برای وصل پدال اضطراری استفاده کرد ( – , M2 )  و اگر سیستم از این محل تحریک شود ، برای قطع آن باید شاسی RESET را یک مرتبه فشار داد .

ترمینال 24 : همیشه مسلح بوده و با قطع مدار ، سیستم تحریک شده و برای خاموش کردن آژیر باید مدار وصل شود و شاسی RESET فشار داده شود .

ترمینال +O ( مثبت OUT PUT) : با تحریک سیستم ، این محل + شده و از آن برای مصارف دیگر مانند سیرن اضافه ، تحریک تلفن کننده با تریگر مثبت و … می توان استفاده کرد .

+AUX: برای نغذیه چشمها در نظر گرفته شده و با تغییرات ولتاژ برق شهر این ولتاژ همچنان ثات است . در ضمن از این محل برای مصارف دیگر نباید استفاده کرد .

(BATT- , +) : برای وصل باتری دستگاه دزدگیر بریس در نظر گرفته شده است و از این محل نباید هیچ تغذیه ای استفاده شود . ولتاژ این محل با استفاده از پتانسیومتر BATT می تواند بین 12 تا 15 ولت تغییر کند ، که این ولتاژ روی 13 ولت تنظیم شده است . با تغییرات برق شهر ولتاژ این محل ثابت می ماند. حداکثر جریان شارژ حدود 600 MA می باشد و اگر این محل اتصال پیدا کند ، مدار محافظ و گولاتور باعث می شود که آسیبی به آن نرسد .

شناسایی جامپرهای دستگاه B400

جامپر J1 : اگر این جامپر وصل باشد ، زون چهار در هنگام مسلح شدن با دو دقیقه تاخیر وارد مدار می شود و اگر قطع باشد زون چهار به صورت مدار فوری عمل می کند .

جامپر J2 : مدت زمان آژیر به وسیله جامپر J2 تنظیم می شود .

مدت آژیر

وضعیت

جامپر
15 ثانیه 1 J2
35 ثانیه 2 J2
70 ثانیه 3 J2
100 ثانیه 4 J2
 5 دقیقه قطع

J2

جامپر J6,J3 : برای تغییر صدای آژیر در نظر گرفته شده است .

جامپر J4 : برای حالت دائم یا تک زنگ در نظر گرفته شده است . (CHIME)

جامپر J5 : قبلا توضیح داده شده است .

جامپر J7: اگر در حالت 2 باشد بیزر همیشه وصل بوده و با تحریک زونها اط همان موقع شروع به سوت مقطع می کند و اگر در حالت 1  باشد هر موقع که سیستم تحریک شود صدایی نخواهد کرد تا وقتی که به وسیله ریموت ، دستگاه دزدگیر بریس را خاموش کرده و می خواهیم وارد محل شویم ; از همان موقع شروع به سوت کشیدن می کند و ما را از تحریک شدن سیستم با اطلاع می سازد . در ضمن LED چشمک زن سبز رنگ نیز محل تحریک را نشان می دهد . با فشار شاسی RESET بیزر و Led هر دو خاموش می شوند . اگر J7 قطع باشد بیزر صدایی نخواهد کرد .

نکات ایمنی

– در موقع وصل باتری حتما توجه داشته باشید که قطبهای مثبت و منفی را درست وصل کنید .

– در موقع وصل بلندگوها به دستگاه دزدگیر بریس توجه داشته باشید که سیمها شورت نباشند و اُهم آنها کمتر از 4 اُهم نباشد .

– قبل از وصل تغذیه چشمها به محل +10 مطمئن باشید که مدار شما اتصالی نداشته باشد .

– مقدار جریان مصرفی هر چشم دزدگیر حدود 10 MA می باشد و اگر شما به طور مثال 3 عدد چشم در مدار داشته باشید جریانی حدود 30 MA مصرف می شود . این جریان را در پایان کار بوسیله آمپر متر اندازه بگیرید .

photo_2016-12-28_10-06-30شناسایی LED های دستگاه B400

4 عدد LED قرمز رنگ با شماره های 1 تا 4 برای مدار زونها در نظر گرفته شده است . اگر مداری وصل باشد LED آن روشن و اگر قطع باشد LED آن خاموش می ماند . 4 عدد LED سبز رنگ هم برای نشان دادن محل تحریک سیستم در نظر گرفته شده که با تحریک هر یک از زونها LED حافظه مربوط به آن زون چشمک می زند و برای خاموش کردن آن باید شاسی RESET را یک لحظه فشار داد .

SP LED : اگر بلندگوها قطع باشند یا قسمت خروجی آژیر عیبی پیدا کرده باشد ، این led به صورت چشمک زن در دستگاه بریس در می آید و برای رفع عیب باید اقدام کرد .

AC/DC Led : اگر سیستم برق و باتری سالم باشند ، این LED به صورت ثابت روشن می شود ؛ولی اگر به هر عللی برق شهر قطع شود (سوختن فیوز ترانس ، سوختن ترانس ، قطع مدار 220 ولت ) این LED به صورت چشمک زن در می آید و نشانگر آن است که شارژ باتری کار نمی کند و باید خیلی زود برای رفع عیب آن اقدام کرد .

Led ON : هر موقع که دستگاه دزدگیر بریس به وسیله ریموت کنترل یا کلید آلفا مسلح شود این LEDروشن می شود و سیستم آماده کار می باشد .

BATT CHECK Led : با فشار دادن شاسی باتری ، در صورت سالم بودن و سارژ کامل باتری این  Led  روشن می شود .

در هنگام قطع برق شهر AC/DC Led شروع به چشمک زدن میکند و 30 ثانیه بعد تمام Led های دستگاه به جز AC/DC Led خاموش می شوند و جریان مصرفی باتری به یک پنجم می رسد . در این موقع دستگاه جریانی حدود  20 MA مصرف می کند . این عمل باعث می شود که باتری دیرتر دشارژ شود . اگر در زمان قطع برق بخواهیم موقعیت Led ما را ببینیم ، باید شاسی چک باتری را یک لحظه فشار دهیم ؛ در این موقع Led ها حدود 30 ثانیه روشن می مانند . خاموش شدن  Led ها هیچ خللی در کار دستگاه دزدگیر ایجاد نخواهد کرد .

اسیلاتور دستگاه

همراه دستگاه دزدگیر بریس یک عدد اسیلاتور جداگانه وجود دارد که باید فیش آن را در محل d4 قرار دهیم . روی اسیلاتور یک Led قرار دارد که با روشن کردن سیستم ، این  Led نیز روشن می شود و اگر سیستم تحریک شود ، این Led به صورت چشمک زن در می آید . برای زیادتر شدن برد دستگاه می توان سیم اسیلاتور را بلندتر کرده و آن را به محل دیگری انتقال داد .

تایمر ورود و خروج

برای دستگاه بریس یک مدار تایمر در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز می توان از آن استفاده کرد . طریقه نصب تایمر به دستگاه مانند شکل روبرو می باشد . دو عدد پتانسیومتر روی ندار تایمر واقع شده است که به وسیله آنها می توان زمانها را تنظیم کرد . موقعی که زمان خروج تمام می شود ، با باز شدن در زمان ورود شروع می شود و از همان موقع Led روی برد روشن می شود ؛ با اتمام زمان ورود ، سیستم مرکزی تحریک می شود.

photo_2016-12-28_10-06-37

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

show