Slide toggle

پردازش تصویر

پردازش تصویر روشی برای تبدیل یک تصویر به صورت دیجیتال و انجام برخی از عملیات بر روی آن به منظور دریافت یک تصویر بهبود یافته و استخراج برخی از اطلاعات مفید از آن است .

Vca

vca مخفف واژه video content analytic می باشد و همچنین با نام IVA یا آنالیز هوشمند ویدیو نیز شناخته می شود.و به تکنیک استفاده از الگوریتم های نرم افزاری در مانیتور کردن اتوماتیک دوربین های مداربسته نیز گفته می شود .

Vca برای تشخیص و تعیین رویدادها به صورت اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد و در آن تصاویر به صورت خودکار پردازش و مشاهده می شود .

نرم افزار آنالیز در چندین فرم برای دوربین های نظارتی در دسترس است :

این نرم افزار میتواند در دوربین های IP ویا NVR هاو و یا اینکه می تواند به صورت جداگانه خریداری شود . و در هر سه حالت عملکرد آن ها یکسان خواهد بود . هر آنالیز تصویری بسته به نحوه کاربرد و استفاده آن متفاوت خواهد بود همه این آنالیز ها با روش اولیه یکسانی کار می کنند .

آنالیز ویدیو برای تشخیص محیط

آنالیز ویدیو می تواند یک حصار مجازی ایجاد کند و می تواند اعلام هشدار کند و همچنین این سیستم قابلیت دسته بندی اشیا را نیز دارد و این تشخیص به صورت تشخیص نفوذ به منطقه امنیتی ،و حرکت در محدوده مشخص شود .

آشنایی با تکنولوژی VCAآنالیز تصویر برای شمارش افراد

فروشنده ها و ویزیتورها به اطلاعات دقیق بازدید کنندگان نیاز دارند و به عنوان شرط کلیدی برای برای کسب وکار خود به کار می برند این آنالیز فقط برای شمارش افراد به کار نمی رود و علاوه بر این سیاست جدیدی را برای ورود افراد تازه و خروج افراد ، میانگین دوره بازدیدو تعداد بازدید ها نیز می دهد .

People counter به درستی میتواند تعداد افراد در حال حرکت در فروشگاه ها ،مدارس ؛بانک ها ،موزه ها و…را شمارش کند و می تواند اطلاعات با ارزشی را به سازمان هایی که نیاز به شاخص عملکرد دارند بدهد و از طریق تجزیه و تحلیل آن میتوان اطلاعات زیادی را کسب کرد .

این سیستم دقیقا تعیین می کند چه تعدادی وارد شدند چه تعداد خارج شدند و این افراد چه زمانی را در آن مکان گذارنده اند .

آشنایی با تکنولوژی VCATraffic monitoring

vca برای تشخیص توقف وسایل نقلیه ،موانع ترافیک ،حرکت وسایل نقلیه خلاف جهت ،توقف وسایل نقلیه در مناطق ممنوعه ونظارت بر سرعت وسایل نقلیه

آشنایی با تکنولوژی VCAMotion detection

یکی از ساده ترین شکلهای تحلیل تصویر ، تشخیص حرکت تصویر زمانی که در یک پس زمینه غیر متحرک حرکت داده می شود است و برای اجرا نمودن تحلیل تصویر در یک منطقه خاص قابل تنظیم می باشد.

آشنایی با تکنولوژی VCAنقشه های گرمایی (heat map)

نقشه حرارتی یکی از روش های مقرون به صرفه و دقیق تجارت هوشمند به حساب می آید که شمای گرافیکی از رفتار بازدید کنندگان را نشان می دهد و در واقع بازنمایی دو بعدی از تراکم افراد است و براساس رنگ میزان تراکم را نشان می دهد و عملکرد آن به این صورت است که طبق طیف رنگی تعریف شده که شامل قرمز سبز آبی و زرد می باشد میزان تراکم جمعیت را در بخش های مد نظر و تحت نظارت دوربین نشان می دهد .

و نمودار رنگ ها و نمودارآمار حجم تراکم را در اختیارکاربر قرار می دهد . با استفاده از این قابلیت کاربر می تواند به عنوان مثال در فروشگاه متوجه شود تراکم در کدام قسمت بیشتر بوده ؟ و مشتری به کدام سمت فروشگاه گرایش دارد ؟چه ساعتی در روز بیشترین حجم جمعیت در فروشگاه قابل ملاحظه است ؟و….

آشنایی با تکنولوژی vca -1عبور از خط

این تنطیمات به کاربر امکان تشخیص حرکت اشیا از یک خط مجازی را میدهد و از آن می توان جهت تشخیص ورود و خروج در محیط هایی با عبور و مرور کم استفاده کر د . و به صورت پیش فرض، هرگاه ۵۰% از جسمی از این خط عبور کند، هشدارها فعال میشوند. هرچه میزان حساسیت بالاتر باشد با گذر درصد کمتری از خط هشدارها فعال میشوند. در نتیجه برای اینکه هشدارها با گذر جسم کوچک فعال شوند باید حساسیت بالا باشد. استفاده از دوربینهایی که مجهز به تشخیص عبور از خط هستند بیشتر برای نصب در فضای باز و بیرون از ساختمانها کاربرد دارد .

تکنولوژی vca

Face Detection

قابلیت تشخیص و دخیره سازی چهره

vca تکنولوژی

برای مطالعه مقالات زیر کلیک کنید : 

show